Kjøpesenter - Salg av 100 % av aksjene i Skibsgården AS - Sortland

Strandgata 12, 8400 Sortland9 757 m293 000 000,-

Prisantydning
93 000 000,-
Verditakst
93 000 000,-
Type lokale
Næringsbygg
Eieform
Selveier
Byggeår
1991
Bruttoareal
9 757 m2

Adresse

Strandgata 12 8400 Sortland

Matrikkel

Gnr 15: bnr 1693 (snr: 14), bnr 1693 (snr: 15), bnr 2192 (snr: 13), bnr 2192 (snr: 14), bnr 2192 (snr: 12),

bnr 2242, bnr 2252, samt deler av 15/32 i Sortland kommune

Beliggenhet

Eiendommen ligger i sentrum rett nord for Torget i Sortland. Skipsgården kjøpesenter er et kjent bygg i Sortland. Kommunesenteret Sortland (den Blå byen) hvor det er ca. 10.500 innbyggere i kommunen. Sortland er regionsenter og handelssentrum for Vesterålen med i overkant av 30.000 innbyggere.

Nærområdet

Nærmeste nabo til Scandic Sortland og Kulturfabrikken Sortland. Nærområdet bestående i hovedsak av butikker og kontorer og boliger. Adkomst til eiendommen direkte fra kommunalt asfaltert vei areal.

Daglige rib-turer  til Trollfjorden fra nordsiden av senteret hele sommeren (Seasafari Øksnes)

Nærmeste nabo til PUST- badstueflåte på nordsiden av senteret.

Type, eierform og byggeår

Næringsbygg Selveier, oppført i 1991

Bygninger og byggemåte

Eiendommen omhandler et kjøpesenter over 2. etasjer. Boliger og kontorer i 3.etasje inngår ikke salget.

Arealer og fordeling per etasje

1.Etasje: BTA 5 117 kvm. Adkomst, butikker, lager, spisested, lekeland, wc, teknisk rom.


2.Etasje: BTA 4 640 kvm. Butikker, spisested, wc, teknisk rom, lager og spiserom.


Byggeår: Senteret ble bygget med en mindre del i 1991, og hoveddelen av bygget i 1998.

Utstyr

Det er brannvarslingsanlegg, rømningsveier er merket.

Brannslanger er montert.

Bygningen er sprinklet innvendig og det er årlig gjennomgang av sprinkleranlegg.

Heis med kapasitet 630 kg/ 8 personer.

Vareheis som har har kapasitet 1150 kg.

Rulletrapp.

Hovedtavle med fordelingsskap. Bygget har 400 Volts anlegg. Hovedsikring er 1600 A.

Standard

En mindre del av bygningen ble oppført i 1991,og størstedelen av kjøpesenteret ble bygget i 1998.

Oppvarming

Elektrisk oppvarming. Oppvarming via ventilasjonsanlegg med forvarming. Det er montert varmepumpe i lekeland.

Varme i enkelte gulv på lekerom i "Blåbrygga". Over inngangsdører er det montert kaldrasvifter type Pyrox, Terma e.l. med 6 kW effekt.

Det er montert varmefjør i himling på Peppes lokaler, samt at der er kjøling i himling.

Parkering / Garasje

Det er romslige parkeringsforhold til denne eiendommen. Det er avgiftsfri parkering i inntil 3 timer. Ladestasjon for elbiler på sørsiden av senteret. Ny ladestasjon på nordsiden kommer høsten 2023.

Tomt og hage

Tomten er flat, opparbeidet, og i hovedsak asfaltert. Deler av eiendommen er fellestomt. Ca 3.700 kvm utgjør selveiertomt. Tomt for parkering 120 p-plasser er på ca 2.700 kvm, og kan videreutvikles inngår i salget.

Vei, vann og avløp

Vei: Eiendommen har adkomst fra kommunalt asfaltert veiareal.

Vann: Tilknyttet offentlig vannverk.

Avløp: Tilknyttet offentlig avløp.

Reguleringsplan

Reguleringsplan for Sortland Kulturfabrikk med omkringliggende Trafikk- og utearealer. Dato: 07.02.2011.

Prisantydning

93 000 000,-

Takst / tilstandsrapport

Utført av : Byggcon Nord AS / Kenn Charles Arntsen Takstdato : 22.06.2023 Markedsverdi : 93 000 000,-

Diverse

Budsjetterte leieinntekter for 2024 er brutto kr 9,5 mill. eks mva.


Skibsgården AS som feiere 25 år, består av 20 spennende leietakere: Bagorama(Skin Tonic), Bangs Kafe, Boots Apotek, Coop Mega, Corner Sport, Cubus, Davaka, Den misunnelige Frisør, Dressmann, Kitchen, Lekia, Panduro, Lindex, Skibsbakern, Skibsgården Blomster, Eurosko-Skohuset, Burger King, Propell Lekeland, Peppes Pizza.


Uteservering Bangs Cafe, Peppes Pizza og Burger King. I tillegg har Burger King Drive thru.


Se også senterets hjemmeside: https://www.skibsgaarden.no/


Det er 100 % av aksjene i Skibsgården AS som selges.


Takst ligger vedlagt


Kontakt megler for ytterligere informasjon / visning.

Oppgjør

Hele kjøpesummen med omkostninger må være innbetalt og disponibel for megler på meglers klientkonto, senest på siste virkedag innen overtagelsen finner sted.

Arealangivelser i salgsoppgaven

Arealangivelsene er hentet fra takst (evt tilstandsrapport).

Budgivning

Alle bud skal inngis skriftlig til megler. Benytt "Gi bud"-knappen på våre annonser for å registrere ditt bud elektronisk. Dette er en enkel og sikker løsning som lar deg signere budet elektronisk ved hjelp av BankID.

Overtagelse

Etter avtale.

Lov om hvitvasking

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål. Kjøpers innbetaling skal foretas fra norsk bank/finansinstitusjon. Selgers oppgjør vil skje til konto i norsk bank/finansinstitusjon. Dersom megler får mistanke om brudd på hvitvaskingsreglementet i forbindelse med en eiendomshandel, og han ikke klarer å få avkreftet denne mistanke, har han plikt til å rapportere dette til Økokrim. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. Megler kan i enkelte tilfeller også ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen.

Ansvarlig megler

Artur HolandDaglig leder/partner92 80 62 72

Visninger

Kostnader

93 000 000,- (Prisantydning)

Omkostninger
172,- (Pantattest kjøper)
585,- (Tingl.gebyr pantedokument)
--------------------------------------------------------
757,- (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
93 000 757,- (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.

Martikkelinformasjon

18701532